Koberce a jejich druhy

Ručně vázané koberce

Zpracování takových koberců se provádí na osnovní nitě, kde se navazují uzlíky různého tvaru (perský, smyrenský) podle předem určeného barevného vzoru a každá řada uzlíků se protkává dvěma útky v plátnové vazbě.

Strojně vázané koberce

Stroje napodobují ruční vázání. Výroba takového koberce spočívá v tom, že skřipec vytáhne z podavače určitou barvu a délku příze, která se odřízne. Skřipec zavede určitou vlasovou osnovu, naspod základní tkaniny a poté se protáhne zpátky na povrch. Tyto koberce jsou používané jako autokoberce do automobilů Škoda Fabia a Škoda Octavia. Autokoberce mají ještě vrstvu s nátěrem PVC a z druhé strany jsou vyztuženy umělou hmotou.

Jednoduché tkané koberce

Tyto koberce se tkají v ripsové nebo krépové vazbě, jsou vyrobeny z vláken. Označují se podle druhu vláken, ze kterých jsou vyrobeny

Všívané podlahové krytiny

Všívané koberce jsou nejrozšířenější podlahová krytina. Výroba spočívá v to, že vlas se všívá do tkaniny. Napnutá tkanina se poté vede k vyšívacímu stroji, kde jsou v jehlovém rámu uloženy jehly pro navlečení nitěmi.

Vpichované koberce

Tyto koberce se řadí k nejlevnějším kobercům v dnešní době. Výroba spočívá na jehelném zařízení. Koberce jsou volně k dostání ve všech prodejnách a na různých stránkách na internetu, které prodávají normální koberce. K vybavení pro všechny byty jsou zcela ideální. Pokud máte jen matnou představu o druzích koberců, tak si zajděte do vzorkové prodejny, kde vám představí koberce z různých materiálů a techniku pro pokládání koberců.