Plastová okna

Okna pro Vaše pohodlí a energetickou úsporu

Pokud hledáte výhodné řešení pro úsporu energie a financí ve Vaší domácnosti, potom jsou plastová okna pravou trefou do černého. Současná plastová okna jsou vyráběna z vysoce kvalitních materiálů za použití nejmodernějších technologií, čímž Vám zaručují dokonalou funkčnost, vysokou pevnost, odolnost vůči stárnutí, dlouhou životnost a maximální úsporu tepla.

Hlavní výhody plastových oken:

Plastová okna přinášejí svým majitelům bezesporu řadu výhod a to jak v energetické, tak především ve finanční úspoře, kterou jistě ocení každá domácnost.

Mezi další neopomíjené výhody patří:

  • výborné protihlukové a izolační vlastnosti
  • nenáročná údržba. Pro údržbu plastových oken stačí občasná kontrola odvodňovacích kanálků a příležitostné promazání kování oken,
  • odolnost a dlouhá životnost plastového materiálu
  • plastová okna jsou vybavena izolačním dvojsklem (Ug = 1,1 W/m2K-1) nebo dokonce trojsklem (Ug = 0,45 – 0,7 W/m2 K), která jsou hermeticky uzavřena, takže zajišťují 100% energetickou úsporu
  • stálobarevnost a široká paleta barev a vzorů. Plastová okna nemusejí mít pouze klasickou bílou barvu, na kterou jste zvyklí, ale můžete experimentovat, dle Vašich představ a přání
  • snadná manipulace

Profily plastových oken:

Plastová okna se liší nejen svojí velikostí a barevnou kombinací, ale především tvarovou lištou, ze které se skládá okenní rám, tzv. profilem. Každý profil je vyztužen pozinkovanou ocelí a obsahuje různé vzduchové komory, které zaručují lepší tepelné izolace.
Dle počtu komor pak rozlišujeme plastová okna 3, 4, 5ti a 6 ti komorová, přičemž každé z nich nabízí svým majitelům různé izolační a tepelné vlastnosti.

K zasklení jak plastových oken, tak dřevěných oken / eurooken se používají buď tepelně izolační dvojskla (Ug = 1,1 W/m2K-1) anebo tepelně izolační trojskla (Ug = 0,6 W/m2K- ).