Rohože a rohožky

Koberce v podobě rohoží jsou velmi hezkou dekorací ať už domova nebo venkovní. Rohože můžeme užít například do koupelny nebo ven k bazénu. U bytů například před vchodové dveře, vstupní dveře nebo dveře do místností. Velikou výhodou je údržba těchto rohoží. Jejich velikost není velká a tak se tyto rohožky snadno čistí. V dnešní době můžeme rohože koupit nejen v obchodech, které se na tyto výrobky specializují nebo je pouze volně prodávají ale také pomocí internetu. Na internetu lze nalézt velkou spoustu rohoží, různých tvarů a druhů, nemusíte zde hledat pouze reality. Velikosti si můžeme již dnes pomocí internetu různě navolit. Na výběr jsou základní velikosti jako je obdélník, čtverec, ovál kruh a podobně. Instalace rohožek je velice snadná oproti pokládání koberců. Koberce se pouze umístí na zem.

Soupravy rohoží

Soupravy rohoží se vyrábí pro estetický účinek, který se tímto nabudí ve vaší domácnosti. Tyto soupravy se vyrábí především do koupelen se záchody. Barvy souprav se kombinují. Dnešní barvy bývají spíše teplé. Takovým barvám se rozumí červená, žlutá, oranžová, světle modrá a podobně. Je pouze na vás jakou sestavu si vyberete. Tento set bývá obvykle tří dílný, rohožka pod umyvadlo, rohožka k záchodu a rohožka k vaně, nebo ke sprchovému koutu. Tyto rohožky mají na spodní straně umístěny protiskluzovou gumovou podložku, která při takových podmínkách jako se v koupelně nachází, nestane kluzkou a tudíž i nebezpečnou.

Vstupní rohože

Vstupní rohože se rozumí jako rohože, které obvykle dáváme před vstupní dveře, abychom své předsíně uchránili před nejrůznějšími nečistotami. Tyto rohože obvykle mívají barvy spíše tmavšího charakteru. Tyto rohože se prodávají na kusy. K mání máte několik typů, velikostí a vzorů. Vstupní rohože jsou navrženy tak, aby odstranili nečistoty a vlhkost z obuvi, aby zabránili vnášení nečistot do vašeho domova ale také do objektů. Tyto rohože jsou stavěné tak, aby snižovaly riziko uklouznutí, a sním spojeného nebezpečného pádu. Je dokázáno, že až 80% nečistot je do interiéru přineseno na podrážkách bot. Použitím rohoží zachytíte většinu nečistot již u vchodu a výrazně tak snížíte náročnost údržby podlahy.

Vnitřní rohože

Tato rohožka je určena je určena pro plochy, kde se pohybuje extrémní množství chodců. Rohož je vyrobena ze směsi polypropylenových vláken, které jsou na členitém gumovém podkladu. Tyto rohože jsou využívány pro obchodní domy, jakými jsou například Tesco nebo Kaufland a mnoho dalších. Dále pak pro sportovní haly, sportovní kluby (fotbalové, golfové, tenisové), kulturní sály, kina, nebo diskotéky.