Kde se hodí koberce?

Na otázku, kam je nejlepší umístit v současné době koberce, lze najít hned několik odpovědí. Jinými slovy, lidé se v tomto názoru hodně liší. Skutečnost je taková, že největší společnosti prodávající koberce poskytují různé poradenské služby, nicméně konečné rozhodnutí je pochopitelně na zákazníkovi!

Nákup koberců u odborníků

Poradenské služby nabízí jak koberce Breno, tak i koberce Trend a mnoho dalších společností zabývajících se jak výrobou, tak i distribucí koberců a dalších podlahových krytin. Základní místností, kam vždycky patřily koberce, jsou určitě obývací pokoje. Právě v nich lidé potřebovali hlavně teplo od nohou, a tak si zde dávali celoplošné koberce! V současné době je již situace poněkud jiná, jelikož se v obývacím pokoji většinou nachází plovoucí podlaha, která má také skvělé tepelné vlastnosti. Na plovoucí podlahy se kladou menší kusové koberce, jež mohou sloužit bez problémů jako nášlapné plochy i jako místa, kam si chodí hrát třeba naši nejmenší! Pro děti je ovšem skvělém zejména marmoleum, které ale hostí zpravidla spíše pokoje dětské! Kdo si chce vybavit zajímavou ložnici, určitě také po některém z koberců sáhne! Nejvíce se do ložnic využívají koberce s krátkým chlupem. Ty jsou skvělé zejména v tom ohledu, že je lze velmi snadno vysávat jak klasickými, tak i robotickými vysavači! Koberce se vám budou hodit i do auta. Autokoberce zabraňují vstřebávání špíny do interiéru automobilu. Nádherné jsou autokoberce Škoda Fabia a Škoda Octavia, které se vyrábějí na míru a vždy v různém barevném provedení podle přání zákazníka.

Venkovní koberce

Koberce se často také kladou do venkovních prostor, kdy zakrývají třeba různé balkonové plochy, lodžie anebo i celé zimní zahrady. Tyto koberce jsou ovšem speciální a konstruovány jsou přímo do venkovních prostor, kam se může dostat snadněji voda a ohrozit je povětrnostní vlivy. Venkovní koberce nemusí mít pouze zelenou barvu, která je nejžádanější, lze bez problémů zakoupit i třeba koberce černé anebo pestrobarevné, jež ocení zejména děti! Výšku chlupu u těchto koberců lze volit individuálně!